Jakie są najlepsze programy bezpośrednio po instalacji ,,czystego” Windowsa?

Niedawno formatowałeś swój system, przerzucasz się z LINUXA na produkty z Microsofta? Zdecyduj się na to, że zainstalujesz aplikację, które będą dla Ciebie najbardziej przydatne.

Warto wybrać specjalny program do kompresji danych. To prawda, że Windows w wersji 8 posiada domyślnie urządzenie do pakowania i rozpakowywania plików, podobnie jak 7 – jednak ich obsługa to rozszerzenie .zip. Mając inny folder, który jest także popularny w przypadku kompresji danych a mianowicie .rar nie będziesz w stanie sobie poradzić z jego wypakowaniem. Aplikacja, która będzie Ci służyć w 100% to na pewno 7-zip. Program dostępny jest w wersji freeware, można go bezpłatnie pobrać ze strony producenta.

Chcesz mieć coś więcej niż zwykłą przeglądarkę galerii w swoim Windowsie? Zamiast edycji swoich zdjęć w Paincie wolałbyś coś bardziej rozbudowane? Zdecyduj się na zainstalowanie aplikacji IrfanView. Prostota tego programu może z pewnością ,,powalać na kolana”. Największym atutem IfranView jest jego bezpłatna wersja, którą można pobrać z oficjalnej strony producenta.

Nie zamierzasz wydawać pieniędzy na drogie oprogramowanie jako pakiet do tworzenia dokumentów lub arkuszy kalkulacyjnych? Zdecyduj się na to, że w końcu skorzystać z darmowej aplikacji o nazwie LibreOffice. W całym tym pakiecie masz możliwość skorzystania z Writera(jako odpowiednim Worda) a także Calca(będącego zastępcą Excela). Nie ma tutaj większych problemów z kompatybilnością formatów. Bez większych problemów będziesz mógł otwierać pliki zapisane w Wordzie.

Na pewno zależy Ci na tym aby słuchać swojej ulubionej muzyki przy użyciu właściwego programu. Jeśli nie jesteś wielkim fanem domyślnej aplikacji zainstalowanej na komputerze ,,Windows Media Player” zdecyduj się na instalację innego odtwarzacza do muzyki a dokładniej Foobar. Jego niewielki rozmiar nie będzie utrudniał Ci korzystanie z innych aplikacji systemowych. Wysoka jakość odtwarzanej muzyki to na pewno duży plus, który można przypisać do tej aplikacji. Największe atuty to bezpłatna wersja, która po zainstalowaniu nie będzie zajmować aż tak dużo miejsca na twoim dysku twardym.

Jeśli chcesz program, który będzie mógł za Ciebie ,,wyczyścić” niektóre zasoby systemowe, które nie będą Ci potrzebne to tak właściwie zdecyduj się na bezpłatną wersję programu CCleaner Free. To właśnie przy jego pomocy pozbędziesz się niepotrzebnych ciasteczek ze swoich stron internetowych, plików tymczasowych a także historii odwiedzanych stron internetowych. Po jego instalacji będziesz mógł także skorzystać z bardzo wygodnej opcji mającej na celu wyczyszczenie nieprawidłowych wpisów rejestru np. poprzez instalację jakiegoś oprogramowania.

Chcesz na swoim komputerze obejrzeć film z wesela, komunii ale straciłeś już cierpliwość do swojego odtwarzacza Windows? Jest dla Ciebie świetne rozwiązanie a wystarczy, że się zdecydujesz na instalację odpowiedniego pakietu. Chodzi tutaj o program VLC Player, który obecnie jest najbardziej popularnym programem do odtwarzania filmów. Jeśli wcześniej miałeś problem z kompatybilnością lub brakiem kodeków w swoim programie to teraz to nie powinno stanowić dla Ciebie żadnego problemu ponieważ ta aplikacja umożliwi Ci bezproblemowe oglądanie każdego formatu zaczynając od mpgi a kończąc nawet na mp4.

Chcesz spróbować swoich sił jako grafik ale czujesz, że program Paint nie da Ci dużych możliwości postaraj się przesiąść na inną aplikację. Wykorzystaj możliwości Gimpa. Cały pakiet jest darmowy i nie należy się przejmować się tym, że po 30dniowym korzystaniu z triala będziemy musieli go odinstalować (jak w przypadku PhotoShopa). Bogate funkcje Gimpa umożliwią nam wiele zaawansowanych funkcji takich jak np. tworzenie strony www lub pocięcie profesjalnie layoutu.

Nie masz pojęcia dlaczego jakiś format filmu nie chcę Ci się odtworzyć na twoim Windowsie? Próbowałeś instalować już wiele aplikacji do otwierania video ale dalej bezskutecznie? Jednak taki problem nie będzie leżał po stronie programu. Zdecyduj się na zainstalowanie specjalnego zbioru kodeków o nazwie K-Lite Code Pack. To właśnie przy jego wykorzystaniu będziesz mógł odtwarzać wszystkie najbardziej potrzebne pakiety, który wcześniej nie mogłeś włączyć u siebie na komputerze.

Jeśli masz dużo kont pocztowych i tak naprawdę nie umiesz się dobrze odnaleźć w ich wszystkich nazwach to zdecyduj się na instalację darmowego pakietu – Thunderbird. To właśnie jego funkcję dadzą Ci pełną swobodę do tego, że będziesz mógł skorzystać z wszystkich domen w jednym czasie. Ta aplikacja została stworzona przez grupę Mozilli. Przy jego wykorzystaniu nie będziesz się musiał przejmować żadnym niechcianym oprogramowaniem lub spamem.

Chcesz odczytać dokumenty pdf w bardzo korzystny dla Ciebie sposób a masz dość problemów z wolno działającym Adobe Reader? Zdecyduj się na to, że zainstalujesz inny pakiet a dokładniej Foxit Reader. To właśnie to oprogramowanie da Ci szansę na swobodne odczytywanie pdf. To co powinno Ciebie zadowolić to na pewno jego stabilność a także ekspresowość działania.

Zostaw odpowiedź