Dobre praktyki zabezpieczenia systemu komputerowego

Z pewnością nikomu nie zależy na tym aby jego dane na pececie zostały skradzione lub wyciekły do Internetu. Co zrobić aby je właściwie ochronić? Istnieją sposoby na to aby tak właściwie w pełni zabezpieczyć wszystkie dane.

Podstawy bezpieczeństwa

Jeśli zależy Ci na tym aby nikt nie ,,wkradł” Ci się na twoje konto to pomyśl o tym aby przede wszystkim starać się ustawiać dobre hasło. Co w tym przypadku powinieneś zrobić? Konieczne jest używanie małych oraz wielkich liter. Oprócz tego zdecyduj się także na to, że będziesz stosował znaki specjalne. To jest bardzo dobry sposób na to aby przede wszystkim uchronić się przed złamaniem hasła przez użytkownika.

Zdecyduj się na to, że skorzystasz z dobrej zapory sieciowej. To właśnie w tym celu pomyśl o tym aby przede wszystkim ustawić jak najwyższy poziom ochrony przed wirusami. Jeśli uważasz, że tradycyjna zapora systemu nie jest dla Ciebie wystarczająca to zdecyduj się na to aby zainstalować jakiś dodatkowy pakiet. To na pewno będzie świetny sposób na to aby przede wszystkim uchronić się przed niechcianymi atakami przez otwarte porty.

Zacznij używać na swoim komputerze programu antywirusowego. To właśnie w tym celu skanuj przynajmniej raz w tygodniu swoim pakietem bezpieczeństwa. Dzięki temu możesz zapobiec ryzyku pojawianie się szkodliwego oprogramowania. Jeśli chcesz mieć jeszcze większą pewność to pomyśl o tym aby przede wszystkim zacząć także korzystać ze skanera on-line.

Poza tym warto abyś zadbał o…

Zacznij przechowywać swoje dane w bezpiecznych miejscach. Konieczne jest to abyś zdecydował się na to, że tym razem swoich zdjęć z wakacji nie będziesz trzymał na pulpicie swojego komputera. Pomyśl o tym aby je przechowywać w chmurze lub na jakimś dysku twardym. To na pewno bardzo dobre podejście i słuszna praktyka. Zależy Ci na tym aby twoje dane były bezpieczne zaszyfrowane i żeby nikt niepowołany nie miał do nich dostępu? Pomyśl o tym aby przede wszystkim wykorzystać odpowiednie oprogramowanie. Koniecznie wykorzystaj możliwości programu TrueCrypt. Przy jego użyciu możesz:
– zaszyfrować jakiś plik lub cały folder,
– liczyć na jeden z jego plusów, czyli na licencję freeware
– w wyniku jego posiadania i jego użytkowania mieć dostęp do bezpiecznego hasła a także folderu, który jest praktycznie nie do złamania przez zwykłego użytkownika.
Takie oprogramowanie można pobrać z oficjalnej strony producenta. Jako wprowadzenie do programu może służyć instruktaż na stronie witryny YouTube.

Zostaw odpowiedź