Tablet vs. Laptop

Do tego, że otaczająca nas technologia staje się bardziej mobilna nie trzeba nikogo przekonywać, jest wiele nowych urządzeń, które ułatwiają nam pracę. Tablety stają się coraz bardziej powszechne, ich funkcje są wciąż doskonalone, aby jak najlepiej dopasować się do rosnących potrzeb swoich .Tablety maja jednak pewne wady, które nie pozwalają na całkowitą rezygnację z tradycyjnego laptopa a czasem mogą być jedynie dodatkiem do rozrywki, do pracy jednak bardziej przydają się tradycyjne laptopy.
Tablet, jest bardzo lekkim, cienkim urządzeniem, przenośnym . Mozęmy go wsadzić w torbę i zabrać wszędzie. Za jego pomoca możemy też przeglądać Internet, sprawdzać pocztę, przeglądarki, możemy grać w gry online i czytać książki. Z pomocą tableta możemy surfować po interniecie z taką samą szybkością jak na tradycyjnym laptopie. Pewnośc jest jednak taka, że tradycyjne laptopy nigdy nie zostaną wyparte przez najdoskonalszy tablet Te drugie bowiem dają możliwość dużo sprawniejszej pracy, przygotowania skomplikowanych dokumentów, prezentacji, czy tworzenia arkuszy kalkulacyjnych.. Laptop umożliwia sprawne wykonanie zadań i szybkie tworzenie tekstów, na zrobienie takiej samej pracy na tablecie potrzebujemy już znacznie więcej czasu i energii.
Tablet i laptop wcale nie muszą się wykluczać- możemy mieć i to i to urządzenie. Musimy jednak pamiętać że mimo iż tablet możemy wszędzie zabrać , jest podręczny i lekki nie wykonamy na niej takiej pracy jak na laptopie.
Zalety laptopa
Fizyczna klawiatura
Duża trwałość
W trakcie korzystania z laptopa można go rozbudować – na przykład zwiększając jego pamięć itd.
Zalety tabletu
Małe rozmiary, lekki
Nie jest skomplikowany w obsłudze
Szybki dostęp do Internetu praktycznie w każdym miejscu
Można podłączyć do niego na przykład telefon.

Wady laptopa
Nie ma ekranu dotykowego
Długo się uruchamia
Jest większy, nie możemy go wszędzie zabrać
Bateria wytrzymuje dużo krócej niż bateria w tablecie.

Wady tabletu
Nie można w takim samym stopniu jak na laptopie korzystać z edytora tekstu czy z arkuszy kalkulacyjnych a to utrudnia podstawową naszą codzienną pracę

Tablety są bardzo dobrym wynalazkiem, można się na nich zrelaksować, poczytać książkę, poszperać w Internecie w dowolnym miejscu- czy to jak jedziemy autobusem czy jak czekamy w poczekalni. Pozwalają na to, że zabieramy je na uczelnie, do pracy, można z nich korzystać praktycznie wszędzie. Moim zdanie jednak ta tabletowa rewolucja nie wyprze tradycyjnych laptopów. Nadal będą ich zwolennicy tak samo jak było z komputerami stacjonarnymi. Do tej pory są tacy, którzy nie zrezygnują ze stacjonarnej jednostki na rzecz laptopa. Laptop jednak jest pomocnym urządzeniem, pozwala na pracę a nim, naukę, ma klawiaturę więc szybko można na nim napisać potrzebny tekst. Ma swoje wady i zalety ale również i on jest cały czas ulepszany, doskonalony. Na rynku wychodzą już urządzenia będące połączeniem, kombinacją tych dwóch form. Za parę lat technika tak się posunie że będziemy wybierać już w inny urządzeniach a laptopy i tablety odejdą na dalszy plan.

Zostaw odpowiedź