Serwery dla biznesu – kluczowy element firmowej infrastruktury – artykuł sponsorowany

Sklepy internetowe oraz firmy, które świadczą usługi online, nie mogą sobie pozwolić na przerwę w dostępności oferowanych dóbr, przestój czy awarię. W przeciwnym razie, szybko stracą klientów. Co zatem zrobić, by zapewnić wysoką dostępność, niezawodność i bezpieczeństwo oferowanych w internecie usług? Małe i średnie firmy powinny skorzystać z serwerów dla biznesu. To najlepszy sposób na zarządzanie i odpowiednie zabezpieczenie firmowej infrastruktury.

Zakup serwerów – istotne korzyści dla firmy

Przestoje w dostępności usług, w przypadku firm internetowych, bywają bardzo kosztowne. Można jednak ich uniknąć, przeznaczając odpowiednie środki na serwery, które zapewnią nieprzerwaną pracę. Jednak zakup serwera to nie wszystko. Trzeba jeszcze zadbać o jego utrzymanie oraz utrzymanie ośrodka, mowa tu przede wszystkim o zarządzaniu, zabezpieczeniu, aktualizacji infrastruktury oraz dokonywaniu bieżących napraw. Warto zaznaczyć, że obecnie na rynku są firmy, które oferują kompleksowe usługi w zakresie obsługi i utrzymania serwerów. Nie trzeba zatem marnować własnej energii i czasu na obsługę serwera i utrzymanie go w dobrej kondycji. Przenoszenie kluczowych maszyn do ośrodków, które zajmują się przetwarzaniem danych to korzystne działanie dla firmy i gwarancja profesjonalnej obsługi.

Serwer dedykowany – serwer na wyłączność

Oprócz kolokacji danych, dużą popularnością cieszą się serwery dedykowane, które można znaleźć chociażby w ofercie nazwa.pl. To wysokiej jakości usługi hostingowe dla firm, w ramach których, klienci otrzymują na wyłączność całość zasobów fizycznego serwera, co pozwala im administrować danymi wedle własnego uznania, bez konieczności współdzielenia serwera z innymi użytkownikami. Pełny dostęp root pozwala stworzyć w pełni zindywidualizowane środowisko, oparte na wysokich parametrach serwera.

Jakie są zalety serwera dedykowanego?

  • Posiadanie zasobów serwera na wyłączność
  • Możliwość korzystania z dysków SSD
  • Pełny dostęp root
  • SLA na poziomie 99,9%
  • Nowoczesne data center
  • Redundantne zasilanie
  • Platforma supermicro
  • Zgodność z Giodo
  • Łącze 1 GBIT

Serwery dla biznesu to kluczowy element firmowej infrastruktury. Żeby firmy mogły spokojnie budować swoją rynkową przewagę, nie mogą sobie pozwolić na żadne przestoje czy awarie. Coraz popularniejsza staje się kolokacja, czyli przenoszenie kluczowych maszyn do profesjonalnych ośrodków przetwarzania danych, a także serwery dedykowane.

Zostaw odpowiedź