Naprawa telefonów marki SONY – czy to się opłaca?

Prawdopodobnie każda osoba czytająca ten tekst posiada smartfona. Co więcej, niektórzy na pewno korzystają z niego w tym właśnie momencie! Popularność tych urządzeń jest związana przede wszystkim z ich użytecznością. Niestety, pomimo wszystkich swoich zalet mają one też pewne wady wynikające z ich konstrukcji i materiałów wykorzystanych do ich produkcji. Mowa tu głównie o podatności na uszkodzenia mechaniczne. W zależności od rodzaju uszkodzenia cena naprawy może się bardzo wahać, przez co czasem przekracza ona cenę nowego urządzenia. Co należy zatem zrobić w przypadku wystąpienia takowej usterki? Naturalnie odwiedzić serwis telefonów. SONY to producent posiadanego przez Ciebie urządzenia? Czytając dalej, dowiesz się czy naprawa Twojego telefonu się opłaca!

Człowiek w dzisiejszych czasach bez smartfona może poczuć się podobnie jak bez którejś z kończyn. Dlaczego? Już dawno skończyły się czasy, kiedy określenie „telefon” służyło do nazywania narzędzi przeznaczonych do prowadzenia rozmów na odległość. Dzisiaj chodzi głównie o połączenie z internetem, ponieważ to dzięki niemu można słuchać muzyki na aplikacjach streamingowych, wysyłać wiadomości tekstowe na wielu chatach (np. messenger), przeglądać nieskończone wręcz bazy danych i wiele innych. Kiedy telefon się zepsuje, to pierwszą myślą człowieka jest naprawienie go, jednak to nie zawsze jest dobre dla naszego portfela.

SONY – naprawa

Naprawa telefonów SONY powinna zawsze być poprzedzona odpowiednimi kalkulacjami. Ważnym ich aspektem jest próba oceny tego, jak bardzo rozległe są uszkodzenia. Niestety, te urządzenia nie są wytrzymałe i mogą się zniszczyć przy pierwszej lepszej okazji, na przykład wyślizgując się z dłoni czy stając się ofiarą zalania kubkiem gorącej kawy. Serwis telefonów Sony Xperia to jednak nie tylko naprawa uszkodzeń mechanicznych, ale także naprawa oprogramowania, które także może ulec uszkodzeniom.

Bardzo ważne jest to, jaka jest obecna wartość telefonu, a także jego stan. Jeżeli chodzi o najnowsze modele SONY typu Xperia 1 lub 5, to na pewno naprawa będzie opłacalna, ponieważ niezależnie od kosztów związanych np. z wymianą wyświetlacza, kupno nowego modelu o podobnych parametrach solidnie obciąży portfel.

Najdroższe usługi serwisowe to najczęściej wymiana płyty głównej. To bardzo skomplikowany zabieg, a koszt podzespołów jest wysoki. Problematyczne może się także wydawać wymienianie wyświetlacza. Dlaczego? Jest to związane z koniecznością rozmontowania całego urządzenia. Mniej zaufane serwisy mogą nawet zepsuć urządzenie, dlatego warto zawsze czytać warunki współpracy (np. czy podmiot pokryje koszt ewentualnego, spowodowanego uszkodzenia).

W dzisiejszych czasach wymiana wyświetlacza kosztuje co najmniej kilkaset złotych, a w wielu przypadkach cena wynosi ponad tysiąc złotych. Sprawia to, że starsze urządzenie może samo w sobie być tańsze od kwoty podanej przez serwis! Za te pieniądze można ze spokojem nabyć całkiem porządny telefon średniej klasy.

Należy zauważyć, że przed usterkami można w prosty sposób się obronić. Chodzi na przykład o kupno etui i szkła hartowanego. Dzięki temu praktycznie zniknie możliwość stłuczenia ekranu! Dobrze również pobierać wyłącznie sprawdzone programy, udostępniane w poszczególnych sklepach, na przykład Google Play.

Serwis SONY – Poznań

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie swojego telefonu i chcesz, by jeszcze przez długi czas dobrze Ci służył, to skorzystaj z usług renomowanego serwisu. Mieszkasz w stolicy województwa wielkopolskiego? W Poznaniu, na ul. Zeylanda 4 znajduje się salon Naprawiamy.to, czyli placówki skupiającej w sobie prawdziwych specjalistów, których doświadczenie w branży sięga nawet 20 lat. Klienci cenią tę firmę przede wszystkim za swoją wygodę. Po pierwsze każda naprawa jest rzetelna i jest przeprowadzana najszybciej, jak tylko się da. Po drugie istnieje możliwość naprawy swojego urządzenia bez wychodzenia z domu. Wystarczy za pomocą strony serwisu wybrać odpowiednią opcję, a najpewniej następnego dnia zjawi się u Ciebie kurier po przesyłkę.

Możesz liczyć między innymi na wymianę wyświetlacza, naprawę portu ładowania, zainstalowanie nowej baterii, układu zasilania itd. W każdym przypadku całość usług naprawczych zostaje objęta 3-miesięczną gwarancją.

Zostaw odpowiedź