W jaki sposób przyśpieszyć swój komputer?

Czujesz, że twój pecet chodzi co raz wolniej. Twój system operacyjny Windows uruchamia się niczym żółw lub ślimak. Twoja przeglądarka internetowa Firefox co raz wolniej wczytuję strony? Zdecyduj się na to, że w szybki sposób będziesz zoptymalizować swój komputer. Istnieją na to sprawdzone sposoby.

Czyszczenie i defragmentacja

Zdecyduj się na to, że wyczyścisz rejestr w swoim komputerze. To właśnie on wypełniony jest bardzo dużą liczbą wpisów. Na pewno bardzo duża część z nich to pozostałości po usuniętych programach. W jaki sposób możesz tego dokonać? Wystarczy, że się zdecydujesz na instalację odpowiedniego programu. Skorzystaj w tym przypadku z CCleaner – to on za Ciebie przeprowadzi usunięcie niechcianego rejestru, przez który prawdopodobnie komputer Ci ,,zamula”. Jeśli chcesz aby twój komputer szybciej się ładował to zdecyduj się na to, że usuniesz niepotrzebne programy, które ładują się przy starcie. Jak tego dokonać? Przede wszystkim pomyśl o tym aby za sprawą specjalnej komendy msconfig pozbyć się tych programów, które nie są Ci potrzebne.

Zdefragmentuj swój Windows. Taki proces może zajmować od kilku godzin do kilkunastu. Na czym polega taki proces? Przede wszystkim to uporządkowanie informacji i uszeregowanie danych w bardziej chronologiczny sposób. Co jaki okres czasu warto się decydować na taki zabieg? Przede wszystkim można pomyśleć o tym aby to robić przynajmniej raz na dwa miesiące. Usuń też ze swojego komputera aplikację z których na obecną chwilę nie korzystasz. Zdecyduj się na to, że po prostu zrobisz przegląd na swoim komputerze i odinstalujesz te które tak naprawdę nie są przez Ciebie użytkowane przez bardzo długi okres czasu. To co możesz dzięki temu zyskać to na pewno dodatkowe miejsce na dysku a także przestrzeń. Nie musisz korzystać z klasycznego panelu sterowania i zakładki dodaj/usuń. Wystarczy, że tak naprawdę zainstalujesz program CCleaner.

Zmień komputer, podzespoły, system operacyjny…

Chcesz przyspieszyć komputer? Zdecyduj się na to, że zakupisz sobie jakiś nowy sprzęt. W tym przypadku postaw na jakąś pamięć RAM albo dysk SSD. Taki zakup nie będzie aż tak wygórowany. Jeśli posiadasz wersję kości RAM DDR2 to możesz liczyć, że tak właściwie dokupisz je w bardzo okazyjnych cenach.

Czujesz, że na twoim obecnym systemie operacyjnym nie da się pracować? Zdecyduj si na formatowanie a w ostateczności na zmianę systemu operacyjnego. Wykorzystaj oprogramowanie w pełni darmowe a chodzi tutaj o Linuxa. Zdecyduj się na jakąś dystrybucję aby właśnie zacząć wszystko robić od nowa. Pozbędziesz się automatycznie problemów z wolnym ładowaniem systemu operacyjnego kiedy postanowisz sobie, że tym razem zaczniesz korzystać z np. Debiana lub Ubuntu.

Zastanów się nad tym czy twój program antywirusowy nie spowalnia pracy twojego komputera. Jeśli zdecydowałeś się na prawdziwy ,,kombajn” w postaci antywirusa to przede wszystkim pomyśl o tym aby przesiąść się na coś lżejszego. Może w tym roku odejdź od tego aby kupować pełen pakiet programu antywirusowego. Zdecyduj się na to, że tym razem zaopatrzysz się w wersję programu jako licencja freeware.

Zostaw odpowiedź