Dzięki temu ochronisz się przed wirusami komputerowymi

Bardzo często korzystasz z komputera. Posiadasz na nim dość ważne zasoby danych. Nie chcesz dopuścić do tej sytuacji, że niespodziewanie jakiś wirus komputerowy ,,zniszcze” twoje wszystkie dane. Czy istnieją jakieś sprawdzone sposoby na to aby się bronić nad zagrożeniem z Internetu? Oczywiście, że TAK!

Zdecyduj się na zainstalowanie na swoim Windowsie pakietu antywirusowego. Domyślna ochrona systemu może nie być wystarczająca. Aby mieć nieustanną ochronę pomyśl o tym, żeby zaopatrzyć się w program darmowy np. Comodo, Avira lub Nod32 czy Kaspersky. Każdego dnia powstają nowe wirusy. Mając u siebie zainstalowany pakiet antywirusowy możesz liczyć na to, że aktualizacja bazy sygnatur wirusów będzie dla Ciebie skutecznym sposobem na uniknięcie problemów z różnego rodzaju trojanami czy malware.

Korzystając ze swojej przeglądarki internetowej zdecyduj się na to aby włączyć funkcję blokowania wyskakiwania niepotrzebnych okienek. To prawda, że duża część jest tworzona przez osoby zajmującymi się reklamą w Internecie. Jednak nikt nie ma 100% pewności o tym, że właśnie w tym okienku nie pojawi się żaden wirus.

Korzystaj świadomie ze swojej poczty elektronicznej. Nie próbuj otwierać za każdym razem wiadomości z niewiadomego źródła. W bardzo wielu przypadkach ta sytuacja może dotyczyć jakiś reklamach na e-mailu lub propozycją podjęcia współpracy. Jednak mając zainstalowany pakiet oprogramowania antywirusowego możesz liczyć na to, że tak naprawdę twój skaner przeskanuję wszystkie wiadomości na twoim koncie jeszcze przed ich otwarciem.

Po zainstalowaniu Windowsa lub w trakcie jego korzystania zdecyduj się na to aby pewnie korzystać z zapory systemowej. To właśnie ona będzie chronić twój Windows przed niechcianymi atakami ze strony ,,niebezpiecznych” portów. Dzięki jej opcjom możesz zablokować strony, które tak naprawdę wydają Ci się podejrzane i próbują wyrządzić szkody na twoim komputerze.

Wykonuj skanowanie swojego komputera poprzez oprogramowanie antywirusowe przynajmniej raz w tygodniu. To właśnie taka systematyka da Ci szansę na to, że na twoim komputerze nie pojawi się żaden wirus. Oprócz tego możesz równie dobrze skorzystać ze skanera on-line. Na pewno takie działanie zagwarantuję Ci wyższe bezpieczeństwo nad wszystkimi twoimi danymi. W czasie skanowania dla swojego bezpieczeństwa odłącz się od Internetu a także na okres jego przeprowadzania odejdź od komputera na jakiś czas. Taki sposób umożliwi wykonanie pewnego skanu komputera bez żadnych większych niespodzianek. Profilaktyka twojej stacji roboczej zapobiegnie wystąpienia jakiś trojanów lub malware.

Zostaw odpowiedź