Czym powinien charakteryzowac sie komputer do gier

Mówiąc o wyborze odpowiedniego komputera, zwraca się szczególną uwagę na to, do jakich celów ma on przede wszystkim służyć. Jedną z wydzielanych tym sposobem grup użytkowników staja się gracze komputerowi. Okazuje się bowiem, że najnowsze gry wymagają coraz lepszych parametrów komputera ? nie tylko karty graficznej, ale i procesora czy RAM. Dlatego też, wybierając komputer, który będzie musiał sprostać wymaganiom coraz to nowszych gier, należy zwrócić baczną uwagę na jak najlepsze parametry wielu podzespołów, by nie okazało się, że po krótkim czasie sprzęt nie będzie nadawał się do obsługi kolejnych gier.

Oczywiście, to nie jest tak, że nowych gier nie można uruchomić na komputerach średniej klasy. Wiele produktów daje taką możliwość, ale jednocześnie jakość gry jest kiepska ? obraz i dźwięk tnie się, a sama gra nierzadko zawiesza, a wtedy wszystko trzeba zaczynać od nowa. Spójrzmy więc, na co należy zwracać uwagę, wybierając komputer do gier.

Przede wszystkim lepiej wybrać komputer stacjonarny niż laptopa. Co prawda nie jest on mobilny, ale odznacza się niższą ceną, a jednocześnie łatwiej można samemu skomponować odpowiednie parametry (podzespoły), a w razie potrzeby wymienić wybrane podzespoły na lepsze. Oczywiście nie każdy ma czas na to (i odpowiednią wiedzę), by osobiście złożyć komputer, ale i w takich przypadkach istnieje możliwość zakupu gotowego zestawu o bardzo dobrych dla gier parametrach.

Najważniejsza dla gracza jest karta graficzna ? bez nie w ogóle nie ma mowy o odpaleniu gry. Przede wszystkim nie wybierajmy karty zintegrowanej z płytą główną. Dla gracza najlepsze okazują się karty graficzne AMD lub nVidia, gdyż mogą one posiadać pożądany dla gracza zewnętrzny układ graficzny. Warto sprawdzić, czy dana karta daje możliwość obsługi kilku monitorów, ile posiada wyjść video, a także czy obsługuje technologie SLI oraz CrossFire. Pamiętajmy jednak, że dobra karta graficzna wymaga dobrej płyty głównej (z odpowiednim gniazdkiem) oraz mocnego procesora. Ważne jest także chłodzenie, które w komputerach do gier musi być aktywne ? we wnętrzu obudowy, przy procesorze oraz przy karcie graficznej.

Zostaw odpowiedź